Жертвата на Полански иска прекратяване на делото

ЕС и Свят 27.10.2009 11:29

Саманта Геймър, с която Роман Полански през 1977 г. имал "незаконни сексуални отношения", тъй като тогава тя била 13-годишна, поиска от апелативния съд в Калифорния да прекрати делото срещу режисьора, предадоха информационните агенции. Адвокатите на г-жа Геймър внесоха искане в този смисъл от името на клиентката си.

Според предадените на правосъдието в петък документи Саманта Геймър, която живее на Хаваите със съпруга и децата си, има здравословни проблеми, причинени от преследването от страна на медиите, на което тя е жертва, откакто Полански бе арестуван по американска заповед в Швейцария на 26 септември.

През изминалия месец на Саманта и на адвоката й журналисти са звънели по телефона най-малко 500 пъти с искане да коментира ситуацията.

През 1995 г., 1997 г. и миналия януари Саманта Геймър вече е искала от правосъдието в Лос Анджелис да прекрати делото срещу Полански, който избяга от САЩ през 1978 г. в деня, когато трябвало да чуе присъдата си.

"Денят, в който Полански избяга, е тъжна дата за американското правосъдие. Саманта обаче не трябва да плаща цената за това", пишат адвокатите.

"Жертвата стана жертва още веднъж", подчертават те, посочвайки, че не само Саманта, но и съпругът и децата й също са преследвани от журналистите.

Адвокатите посочват също, че Саманта е изправена пред опасността заради постоянното звънене на мобилния й телефон и на работното й място да загуби работата си и затова настоятелно искат тя да бъде оставена на мира./Дарик радио

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355