Земетресение от 6.7 взе жертви в Япония

ЕС и Свят 06.09.2018 08:12

Двама души са загинали, а нас 100 са ранени в резултат на силното земетресение, разтърсило остров Хокайдо, Япония, предаде ТАСС. Близо 40 души са в неизвестност.

Трусът с магнитуд 6,7 е станал в 3,12 ч. местно време. Епицентърът бе в окръг Ибури, на дълбочина 37 километра на остров Хокайдо. Трусът е предизвикал разрушения и свлачища в населени места на острова.

Земетресението предизвика и спиране на тока из целия остров Хокайдо. Близо 3 милиона домакинства останаха на тъмно. Избухнаха и няколко пожара. Спирането на тока стана причина и атомната централа Томари да изгуби външното си захранване, при което се наложи включване на аварийното захранване.

25 000 военни от силите за самоотбрана са хвърлени в операциите по ликвидиране на последиците от труса. В град Ацума трусът е предизвикал свлачище, което е погребало къщи и пътища. Именно там са издирваните хора.

След първия трус имаше серия от вторични трусове и още едно силно земетресение.

Трусът порази Япония в момент, в който тя се възстановява от преминаването на урагана Джеби, отнел живота на 11 души. /news.bg
CHF CHF 1 2.09336
GBP GBP 1 2.29208
RON RON 10 3.92879
TRY TRY 100 4.47071
USD USD 1 1.72426