ЕС и Свят 25.11.2025 12:18 Снимка: ДНЕС+
Зеленски за мирния план: Ще обсъдя с Тръмп най-чувствителните въпроси
Украинският президент Володимир Зеленски заяви снощи, че предложението за мирен план, което в момента се обсъжда със САЩ и Европа, съдържа „правилни точки“, но предстои с американския президент Доналд Тръмп да бъдат обсъдени чувствителните въпроси, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
„Към момента, след (преговорите в) Женева, точките са по-малко, вече не са 28, и много правилни елементи бяха включени в тази рамка“, каза Зеленски в своето вечерно видеообръщение.
„Нашият екип вече докладва днес за новия проект за стъпките и това наистина е правилният подход. Чувствителните въпроси, най-деликатните точки, ще обсъдя с президента Тръмп“, каза още той.
Зеленски заяви, че процесът на изготвяне на окончателен документ ще бъде труден и Украйна оценява предложената от други страни помощ, както и „конструктивния подход“ на САЩ.
Той каза още, че е в интерес на Русия тя да наруши мирния процес и предупреди украинците да обръщат специално внимание на предупрежденията за въздушни атаки през следващите дни и седмици, „тъй като ние напълно разбираме с кого си имаме работа“.
Зеленски заяви, че ако преговорите за прекратяване на войната продължат, „не трябва да има ракети, нито масирани удари срещу Украйна и нашия народ. Това е нещо, което силните в света могат да гарантират“.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:34 Норвежките фенове превзеха „Таймс Скуеър“ в Ню Йорк с грандиозно „викингско гребане“ (ВИДЕО)
- 19:27 Австралийски глашатай постави световен рекорд за най-силен вик - 122,4 децибела (видео)
- 19:20 ООН: Над 200 000 деца са убити в Газа, Израел умишлено ги нападал. Това е геноцид
- 19:13 Ерген и мома ще търсят любовта в новия сезон на едноименното предаване
- 19:06 Меган Маркъл и принц Хари под финансов натиск заради високите си разходи
- 18:59 Мощно торнадо удари Русия
- 18:51 Спряха обществената поръчка за проектирането на Националната детска болница
- 18:43 Япония повишава петкратно таксите за еднократни визи за чужденци