ЕС и Свят 08.01.2026 11:05 Снимка: ДНЕС+
Зеленски се подиграва, иска от САЩ да заловят Кадиров като Мадуро
Президентът на Украйна Володимир Зеленски смята, че САЩ трябва да окажат по-силен натиск върху Русия, за да спре войната и да се постигне мир. Той обяви това днес по време на разговор с журналисти, съобщават Цензор.НЕТ и "Фокус".
Коментирайки дипломатическите усилия на САЩ, президентът заяви, че смята американците за продуктивни в опитите да помогнат за приключване на войната в Украйна.
"Имаме добри резултати, но всичко това все още не е доведено докрай. Те трябва да окажат още по-силен натиск върху Русия. Имат инструментите за това и знаят как. И когато наистина искат, могат да го направят. Основното е, че Украйна е приоритет за тях", - подчертава държавният глава.
Примерът с Мадуро
"Ето пример с Мадуро. Те проведоха операция. Целият свят може да види резултата. Направиха го бързо. Нека го направят това, което направиха с него, с (Рамзан) Кадиров. С този убиец. Може би тогава Путин ще го види и ще се замисли", смята Зеленски.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:59 Хороскоп за събота, 20 юни 2026 г.
- 19:35 22-годишен киберизмамник измъкна 25 000 евро от софийска банка с няколко клика
- 19:26 Мерц настоя за по-малък бюджет на ЕС и отхвърли ново общо европейско задлъжняване
- 19:18 Само половината от планираните центрове за данни в САЩ за 2026 г. реално се строят
- 19:11 Иран отменя за 60 дни таксите за преминаване през Ормузкия проток
- 19:03 150 евро глоба за разхождащите се голи до кръста мъже във френските курорти
- 18:54 Защо е добре да ядем ягоди всеки ден
- 18:46 Най-кошмарните 3 дни за Мете-Марит: От присъдата за изнасилване на сина ѝ до спешната трансплантация