ЕС и Свят 22.06.2025 10:47 Снимка: ДНЕС+
Зеленски назначи нов главен прокурор
Държавният глава на Украйна Володимир Зеленски назначи нов главен прокурор, предаде ДПА, цитирана от БТА.
С президентски указ, публикуван на сайта на президентството на Украйна, се назначава Руслан Кравченко за нов главен прокурор.
Роден през 1990, Кравченко е от Източна Украйна и след началото на войната е водил разследване за извършеното от руските сили масово убийство в град Буча близо до Киев.
Кравченко наследява на поста Андрий Костин, за чието отстраняване гласува парламентът миналата година след скандал за неправомерно отпуснати пенсии за инвалиди на прокурори. Оттогава временно изпълняващ длъжността на главен прокурор беше Олексий Хоменко.
Откакто Зеленски стана президент на Украйна, се смениха четирима главни прокурори.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:20 Киев: Русия гори и ние искаме още 20 млрд. долара, за да изгори на бойното поле
- 13:12 Виолета Комитова за "Баба Алино": Преброих поне 10 министерства, отговорни за това безобразие
- 13:04 Иззеха близо килограм и половина взривно вещество при проверка в боринското село Буйново
- 12:56 МОН моли МФ да не се режат парите за образование: Министърът се позова на "тежко наследство"
- 12:49 Почина попфолк изпълнителят Никсъна
- 12:41 САЩ режат сериозно военната помощ за НАТО в Европа
- 12:33 Световната банка: Войната в Близкия изток забавя световния икономически растеж
- 12:25 Световен ден срещу детския труд: 138 милиона деца по света работят