ЕС и Свят 19.03.2026 10:37 Снимка: АР/БТА
Засякоха неидентифицирани дронове над военната база в САЩ, в която живеят Рубио и Хегсет
Неидентифицирани дронове са засечени над военната база във Вашингтон, в която живеят държавният секретар Марко Рубио и министърът на отбраната на САЩ Пийт Хегсет, съобщават Washington Post и Reuters.
Информацията е обявена от три длъжностни лица, запознати със ситуацията, като не е потвърдена официално. Не е определено от къде са дошли дроновете, според двама от източниците.
Заради дроновете над базата "Форт Макнеър" е обмислена евакуация на Рубио и Хегсет. По данни от висш служител в администрацията те обаче не са се преместили.
Американските военни следят по-внимателно потенциалните заплахи поради повишеното ниво на тревога заради войната срещу Иран и опасенията, че иранските ответни мерки могат да засегнат длъжностни лица на американска земя.
Пентагонът и Държавният департамент на САЩ не са отговорили на искане на Reuters за информация по случая. Пред Washington Post главният говорител на Пентагона Шон Парнел е отказал да коментира ситуацията със засечените дронове. По думите му Министерството на отбраната не може да коментира придвижването на Хегсет от съображения за сигурност, а изнасянето на подобна информация е крайно безотговорно.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:59 30% скок в цената на европейския газ
- 11:52 Пентагонът иска допълнителни 200 млрд. долара за войната с Иран
- 11:45 Унгария няма да подкрепи нито едно решение в полза на Украйна
- 11:37 Шефът на „Сиела-Норма“: При гласуване само с машини резултатите ще са ясни до 15 минути
- 11:30 ЦИК обяви за недействителни регистрациите на няколко кандидат-депутати
- 11:22 Макрон призова за незабавно преустановяване на ударите срещу енергийни съоръжения в Близкия изток
- 11:15 Списък на листите с кандидатите за депутати в Трети МИР - Варна
- 11:07 Днес се гледа делото срещу Кирил Петков за ареста на Бойко Борисов