ЕС и Свят 30.03.2026 12:13 Снимка: ДНЕС+
Заради наводнения в Истанбул, детеки полети от и до летище „Сабиха Гьокчен“ са отменени
Десетки полети от и до истанбулското международно летище „Сабиха Гьокчен“ са пренасочени към други летища или са напълно отменени заради силен дъжд, обхващащ района на град Истанбул, предава ТРТ Хабер.
По информация на медията много от самолетите, които са опитали да кацнат на летище „Сабиха Гьокчен“ тази нощ, са били принудени да кръжат в небето дълго време и са пренасочени към летище „Истанбул“ и други близки летища.
Заради лошите метеорологични условия от управата на летище „Сабиха Гьокчен“ обявиха, че е взето решение всички полети през днешния ден да бъдат отменени. Турската авиокомпания „А джет“ (AJet) съобщи, че решението засяга 51 нейни полета. В съобщение авиокомпания „Пегасус" (Pegasus) посочва, че 76 нейни полета са отменени по същата причина.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:38 Полски министър приканва ЕК да глоби Meta с 250 млн. евро
- 11:35 Най-важната инвестиция в бъдещето на България е образованието, заяви премиерът Румен Радев
- 11:30 Един от собстненице на фермата с антракс край Ловеч се е оптал да прегази екипа на Нова тв
- 11:22 Слави Ангелов: МВР, силовите структури и специалните служби са само наблюдатели
- 11:14 Президентството отрича Йотова да е поздравявала Украйна за националния ѝ празник на украински език
- 11:08 САЩ обсъждат санкции до 100% за купувачите на руски петрол и газ
- 11:00 Нивото на река Дунав се повиши в почти целия български участък, най-много край Лом - със 7 см
- 10:53 Абровски: Овладяването на цените тръгва от доставката и минава през регулирането