ЕС и Свят 03.08.2020 20:26 Снимка: ДНЕС+
Южна Африка разследва висши политици за COVID-19 корупция
В Южна Африка започна разследване за потенциална корупция, свързана с правителствените търгове по време на кризата от коронавирус, заяви в понеделник антикорупционнен наблюдател.
Агенцията за обществен протектор на Южна Африка заяви в понеделник, че огромен дял от подадени жалби са за отказани плащания за социални помощи и подобни.
Въпреки това, надзорният орган за борба с корупцията също разглежда предполагаемо лошо управление за търгове, карантинен лагер и закупуване на лична защитна екипировка.
Южна Африка е една от най-тежко засегнатите страни на африканския континент с над 511 000 потвърдени случаи и 8 366 починали, сочат статистическите данни на здравното министерство на Южна Африка на 2 август.
Президентът Кирил Рамафоса заяви, че несъмнено някои хора да се опитват да използват пандемията като възможност за незаконно обогатяване, съобщава News24.
Висши членове на правителството вероятно са замесени в предполагаеми корупционни скандали.
Други държави на африканския континент също започнаха да преглеждат данните, като разследват използването на парични средства, предназначени за борбата срещу Covid-19./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.08845 |
GBP
|
1 | 2.24113 |
RON
|
10 | 3.84038 |
TRY
|
100 | 3.9506 |
USD
|
1 | 1.67954 |
Последни новини
- 20:43 Кръгла маса на Фондация „Владиславово“ търси решения за децата, въвлечени в родителски конфликт
- 19:27 Тръмп залага на хуманоидните роботи от 2026 година
- 19:19 МакДейвид заби хеттрик и изравни Месията, а Едмънтън вкара 9 гола
- 19:10 Природните бедствия в Европа - нарастващи щети и застрахователен дефицит
- 19:01 Турция удължава с една година газовите си договори с Русия
- 18:51 Американският лек суров петрол се насочва към седмично повишение
- 18:42 Учени откриха начин за унищожаване на ракови клетки чрез повишаване на тяхната алкалност
- 18:33 Американски удар с четири жертви по плавателен съд в Тихия океан