ЕС и Свят 05.04.2021 15:50 Снимка: ДНЕС+
Йорданският принц Хамза: Няма да се подчинявам на заповеди
Принц Хамза, който бе обвинен в заговор срещу своя полубрат и крал на Йордания Абдула Втори, заяви в аудиозапис, публикуван тази нощ в Туитър, че няма да се подчинява на заповеди и да спре да общува с външния свят, предаде Би Би Си.
41- годишният Хамза е обвинен, че е участвал в заговор с „чуждестранни елементи“ в опит да дестабилизира кралството. Бившият престолонаследник отрича конспирацията, но обвини лидерите на Йордания в корупция и некомпетентност.
В неделя опозицията на Йордания пусна запис, в който принц Хамза заявява, че няма да се подчинява на заповеди.
„Не искам да правя ходове и да напрагям ситуацията. Но няма да се подчиня,когато ми казват да не излизам, да не публикувам в Туитър и да не комуникирам с хора извън семейството. Това е недопустимо“, казва той в записа. Принц Хамза, който е на 41 години, беше престолонаследник на Йордания в периода 1999 г. - 2004 г. Той е последният син на крал Хюсеин, роден от неговия четвърти брак с кралица Нур, която е от американски произход. /tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:28 Продадоха имението на Берлускони, купувачът е шейх от Катар
- 13:21 Демерджиев: Да се прегледа пътната настилка, съоръженията, знаковото стопанство и сервитутите
- 13:13 Зеленски: Украйна ще нанася превантивни удари по обекти, които Русия използва за военни цели
- 13:07 Важна седмица за Формула 1: Верстапен сяда на преговори с отбора си за бъдещето
- 12:59 Арх. Виолета Комитова: Незаконното строителство в България се превърна в бедствие
- 12:51 Митничари от Варна намериха контрабандни обекла, хавлии, завивки и над 4500 м плат от Турция
- 12:43 САЩ незабавно изпращат спасителни екипи във Венецуела след разрушителните земетресения
- 12:35 Принципът на Кубертен приключи: МОК плаща по $ 10 000 "за участие" на всеки олимпиец