Янукович: Взривовете са предизвикателство пред Украйна

ЕС и Свят 27.04.2012 15:00

Украинският президент Виктор Янукович нарече серията бомбени експлозии в бившата съветска република предизвикателство и обеща адекватен отговор, съобщи агенция Интерфакс.

"Ние..., разбираме, че това е ново предизвикателство пред нас, за страната като цяло", заяви Янукович, който е на посещение в Крим. "Ще помислим какъв съответен отговор да дадем", допълни той.

По-рано днес в Днепропетровск избухнаха четири взрива, при които бяха ранени най-малко 27 души. Експлозиите в източния град, където е родена намиращата се в затвора опонентка на Янукович и лидерка на Оранжевата революция Юлия Тимошенко, става преди Европейското първенство по футбол това лято, на което Украйна е съдомакин. Първата експлозия станала в 11,50 ч местно време и вероятно е резултат от "взривно устройство", поставено в кофа за боклук близо до трамвайна спирка. Втората експлозия също станала в кофа за боклук в 12,20 ч местно време близо до кино, съобщи представител на местния отдел на министерството на извънредните ситуации в града в източната част на страната. При третия взрив, който избухнал в 12,45 ч, са пострадали двама души, информира министерството на извънредните ситуации. Преди това беше съобщено за трима ранени. Няма информация за пострадали при четвъртата експлозия, която станала в 13 ч местно време. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355