ЕС и Свят 02.11.2025 09:58 Снимка: ДНЕС+
Взрив в американска рафинерия
В американския град Артезия от щата Ню Мексико е станал взрив в рафинерията "Навахо". В резултат на това най-малко трима души са пострадали, а причините за взрива не се съобщават, уточни АП.
Според очевидци, от територията на рафинерията се е издигнал гъст черен дим, който е обгърнал значителна част от градските квартали.
На местните жители е било препоръчано да затворят всички прозорци в помещенията и да не излизат на улицата.
А местните власти временно са затворили пътищата около рафинерията.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:57 Ванс с предупреждение към Техеран: Насилието ще бъде посрещнато с насилие
- 14:47 Православната църква почита паметта на Преподобни Сампсон Странноприимец
- 14:36 Николай Нанков за мантинелите: Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. и тя не е спряна
- 14:24 Деница Сачева за бюджета: Оценка 3! Този бюджет няма никаква философия и никаква цел
- 14:14 25 години рисувал епичното си платно "Богатири"
- 14:03 Страните от ЕС планират укрепване на европейските електроенергийни мрежи
- 13:52 Военноморските сили унищожиха дрейфащ дрон край Кранево
- 13:40 Иран: Тръмп ще съжалява за последната атака