ЕС и Свят 26.02.2022 10:47 Снимка: ДНЕС+
Вучич: Сърбия няма да въвежда санкции срещу Русия
"Пред нас и пред гражданите на Европа предстоят тежки дни", каза днес президентът на Сърбия Александър Вучич в обръщение пред народа, предаде сръбската държавна телевизия РТС.
Съветът за национална сигурност прие заключения във връзка със ситуацията в Украйна, които ще влязат в дневния ред на заседание на правителството в следващите 48 часа, каза Вучич.
Той изтъкна, че Сърбия спазва нормите на международното право и това е най-добрият начин да защити себе си и своите интереси, но уважава и традиционните приятелства, предаде БТА. Не е от жизнено значение за Сърбия да въвежда санкции срещу някого, каза сръбският президент. Той подчерта, че Сърбия подкрепя териториалната цялост на Украйна.
Сърбия смята за неправилно нарушаването на териториалната цялост на Украйна. Запазването на мира и стабилността е от ключово значение за Сърбия, каза Вучич. Сърбия съжалява за това, което се случва в Европа, а руснаците и украинците смята за братя, добави сръбският президент./БТА
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:29 Веселина Петракиева е новият директор на дирекция „Новини и актуални предавания“ в БНТ
- 09:22 Напрежение заради Израел: Белгия заплашва да се оттегли от „Евровизия“ в България догодина
- 09:14 СЗО обяви извънредна международна ситуация заради огнище на Ебола в Африка
- 09:07 Почетен караул посрещна Путин в Пекин, двамата със Си договарят "Силата на Сибир 2"
- 09:01 Доцова получи благословия от патриарха, обсъдиха вероучението в училищата
- 08:53 Стана ясно кой е бизнесменът, запазил първи марката BANGARANGA
- 08:46 Си пред Путин: Отношенията между Китай и Русия са непоклатими
- 08:46 The Economist: Най-тревожна за Европа е близостта на българския премиер със САЩ