Влакове тръгнаха отново между двете Кореи
ЕС и Свят 11.12.2007 10:36
Железопътният транспорт между Северна и Южна Корея бе възстановен. От днес между двете страни отново тръгнаха влакове, след като повече от половин век тази връзка бе напълно прекъсната.
Първата композиция тръгна от Южна Корея и е товарна, с 12 вагона. Влакът измина близо 17 километровата линия до севернокорейския град Кесон, който се намира в близост до границата. В района на града Южна и Северна Корея установиха договореност за съвместна икономическа зона.
След няколко часов престой влаковата композиция трябва да се върне на територията на Южна Корея. /News.bg
Първата композиция тръгна от Южна Корея и е товарна, с 12 вагона. Влакът измина близо 17 километровата линия до севернокорейския град Кесон, който се намира в близост до границата. В района на града Южна и Северна Корея установиха договореност за съвместна икономическа зона.
След няколко часов престой влаковата композиция трябва да се върне на територията на Южна Корея. /News.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:27 Радев назначи нов зам.-министър на икономиката
- 15:18 Почина бившият председател на Федералния резерв на САЩ Алън Грийнспан
- 15:09 Откриха картина на Пикасо за 15 млн. евро при акция срещу наркотрафик във Франция
- 15:02 След "Баба Алино": Българи купиха къщи и апартаменти и им спряха водата и достъпа
- 14:54 Омбудсманът против превръщането на помощта за отопление в инструмент за бюджетни икономии
- 14:46 Махнаха Тома Белев от съпредседателския пост в „Зелено движение“
- 14:39 Демерджиев разпоредил фонд "Пътна безопасност" да финансира само мерки срещу катастрофите
- 14:31 Димитър Маринов остава начело на Българския фармацевтичен съюз