ЕС и Свят 09.02.2025 10:52 Снимка: ДНЕС+
Владимир Путин: Икономиката на Русия изпревари тази на САЩ по темп на развитие - 4,1% срещу 2,8%
Според руския президент Владимир Путин темповете на икономически растеж на Русия са се оказали не само по-високи от собствените ѝ първоначални прогнози, но и по-високи от темповете на растеж в САЩ и други "развити икономики". Това става ясно от думите му по време на среща с ръководителя на руското правителство Михаил Мишустин, цитиран от TACC.
Руската икономика е отбелязала за 2024 г. темп на растеж от 4,1%, казал на срещата си с президента на Русия Владимир Путин премиерът Мишустин. По думите му това е "повече от очакваното".
"Михаил Владимирович, нашите темпове на икономически растеж се оказаха не само по-високи от нашите собствени прогнози, но и по-високи от световните", обърна се държавният глава към премиера.
Според официалната статистика икономическият растеж в САЩ през миналата година е бил 2,8%, което "като цяло е добър показател", посочи Путин, цитиран от "Фокус".
По думите му в еврозоната всичко е по-скромно.
"Сега говоря за водещите икономики - във Франция растежът е 1,1%, а във Федерална република Германия е минус 0,2%", отбеляза още руският държавен глава.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09898 |
GBP
|
1 | 2.23472 |
RON
|
10 | 3.84182 |
TRY
|
100 | 3.97924 |
USD
|
1 | 1.69102 |
Последни новини
- 21:52 Започнаха преговорите във Флорида за мирното споразумение между Киев и Москва
- 21:04 Хороскоп за понеделник, 1 декември 2025 г.
- 19:34 Д-р Благовест Върбаков: Президентът Радев да става премиер и да миряса народът
- 19:24 Жертвите при пожара в Хонконг вече са 146
- 19:13 Проектозаключения на ЕС за РС Македония: Първо конституционни промени
- 19:02 Novo Nordisk изстреля датския БВП до най-бързия растеж в последните години
- 18:52 Манипулацията, която те кара да се съмняваш в себе си: "Модерният" газлайтинг
- 18:42 ДКЦ V става Регионален център за ранна диагностика на сърдечно-съдови и онкологични заболявания