ЕС и Свят 01.02.2021 08:57 Снимка: ДНЕС+
Ветеранът, събрал $45 млн. за британските лекари, е с COVID-19
Британецът - ветеран от Втората световна война Том Мур, който събра около 33 милиона паунда (€37 млн. или $45 млн.) за борба с коронавируса, беше хоспитализиран с COVID-19. Това съобщи на страницата на Том Мур в "Туитър" неговата дъщеря.
"Баща ми беше хоспитализиран. През последните няколко седмици той се подлагаше на лечение за пневмония и миналата седмица даде положителен тест за COVID-19 ", написа дъщерята на ветерана в социалната мрежа.
Тя добави, че Мур се нуждае от дихателна подкрепа, поради което той е хоспитализиран. Ветеранът не е в реанимацията.
Том Мур стана известен, след като започна да събира дарения за Британската национална здравна служба в борбата ѝ срещу COVID-19.
За целта той правеше разходки в градината си по време на първия локдаун на Острова.
Лично кралицата на Великобритания Елизабет II го удостои с рицарско звание за неговата благородна инициатива.[**sorce_name**]
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:36 Николай Копринков: Минимизираме риска от воден режим в много райони в страната
- 10:25 Лекар от ''Александровска'' обяви гладна стачка
- 10:15 Задържаха шефа на ВиК-Несебър и заместника му по подозрения за получаване на подкуп
- 10:04 Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
- 09:53 Муцунски: България никога няма да успее със сила да смени самосъзнанието на хората в РСМ
- 09:41 Първан Симеонов: Този бюджет ми изглежда констатация на реалностите от последните няколко години
- 09:30 Министър Шишков: Бетонни ограничители вместо мантинели може да са опасни за леки коли
- 09:22 Магнитна буря удря Земята за два дни