ЕС и Свят 22.09.2025 18:17 Снимка: ДНЕС+
Венецуела обучава цивилни да използват оръжие при евентуално нападение от САЩ
Правителството на Венецуела обучава цивилни да използват оръжие в защита на страната в случай на евентуално американско нападение, предаде ДПА, цитирана от БТА.
Президентът Николас Мадуро съобщи, че под лозунга "Казармите отиват при народа", войници са провели първите обучения в различни части на страната. Той призова венецуелските земеделци да са готови и при нужда масово да вземат оръжие в ръка.
"Венецуелският народ каза на империята да спре със заплахите", заяви Мадуро на събрание пред земеделци. Той заяви, че докато САЩ заплашват Венецуела, тя е по-единна от всякога за защитата на суверенитета.
Само преди няколко дни Каракас даде начало на мащабно военно учение на фона на напрежението с Вашингтон. През последните месеци американските въоръжени сили атакуваха плавателни съдове във водите южно от САЩ, за които казаха, че превозват наркотици; при тези акции бяха убити няколко души.
Президентът Доналд Тръмп обвинява Венецуела, че организира трафик на наркотици към САЩ.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:25 Тръмп настоява: Иран се е съгласил на дългосрочни ядрени инспекции; Техеран отрича
- 16:16 Командироват прокурори от ВКП да помагат по разследването за строителството в "Баба Алино"
- 16:07 НСТС не се разбра за осигуровките на държавните служители
- 15:58 Показанията на Невзоров до голяма степен изясняват случилото се, каза Демерджиев
- 15:49 Бюджетът на ДОО за 2025 г. е изпълнен на 99,6% в приходната и 98,6% в разходната част
- 15:40 Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
- 15:34 Едва 15,8% от българите живеят в прекалено големи жилища
- 15:30 Министър Шишков: "Онова" правителство е искало да открадне 1 милиард лева от пътища