ЕС и Свят 03.03.2022 20:02 Снимка: ДНЕС+
Върховната рада поиска мироопазващи сили от ООН
Върховната рада поиска от ООН да разположи мироопазващи сили на територията на Украйна. Украинските парламентаристи се позовават на резолюцията на ООН "Обединение за мир" от 1950 г.
Призивът е отправен към редица международни организации и е приет днес от парламента.
Депутатите призоваха ООН, Червения кръст, Европейския парламент и други подобни институции незабавно да защитят населението на Украйна от въоръженото нападение на руските нашественици.
Това включва незабавното въвеждане на забранена за полети зона над Украйна, незабавното отваряне на "зелени" коридори за безопасна евакуация на хора и разполагането на мироопазващи сили на ООН в Украйна.
Върховната рада също така призова генералния секретар на ООН да посредничи за прекратяване на войната.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:50 Трифонов приветства Радев като „добре дошъл“ на политическия терен в България
- 19:49 Борисов: Радев се държи като партиен лидер с атрибутите на държавната власт
- 19:42 Борислав Цеков: КС няма никакви основания да не уважи желанието на Радев да подаде оставка
- 19:37 Пекин: САЩ да спрат с китайската заплаха
- 19:29 Цените на златото и среброто достигнаха нови рекорди заради опасения от нови мита
- 19:22 АП: Делси Родригес фигурира в над десет разследвания на DEA за наркотрафик и контрабанда на злато
- 19:15 The Economist: Член 5 е под въпрос - плановете на Тръмп за Гренландия разкъсват НАТО
- 19:14 Радев обяви, че подава оставка като президент