Въпреки санкциите, Путин отива на среща на Г-20

ЕС и Свят 12.10.2014 08:15

Руският президент Владимир Путин ще присъства на планираната за ноември среща на Г-20 в австралийския град Бризбън, съобщи австралийския финансов министър Джо Хоки, цитиран от Франс прес.

"Говорих с финансовия министър на Русия буквално вмера и той потвърди, че президентът Путин ще дойде на срещата на Г-20 в Бризбън", каза Джо Хоки.

Заради кризата в Украйна някои от членовете на Г-20 имаха сериозно възражения срещу участието на Владимир Путин. На страната му бяха наложени и санкции заради опитите да дестабилизира бившата съветска република.

В обединението на водещите икономики обаче има и съюзници на Русия като Китай, Бразилия и Турция. Вероятно под техен натиск е отпаднало решението Путин да не бъде канен. /btvnews.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355