Въоръжени завзеха милицията в Славянск, Киев изпрати спецчасти
ЕС и Свят 12.04.2014 12:44
Министърът на вътрешните работи на Украйна Арсений Аваков съобщи, че в глад Славянск, източна Украйна, са изпратени спецчасти. Там неизвестни нападатели завзеха районен участък на милицията.
За нападението съобщи самият Аваков, който на Фейсбук страницата си информира, че неизвестни нападатели в камуфлажни дрехи са завзели сградата на районния отдел на милицията в Славянск, Донецка област.
Говорител на местните органи на реда каза, че мъжете не са отправили никакви искания. По думите му те продължават да се намират в сградата. Десетки хора проникнаха през изминалата нощ в областната прокуратура на Донецк, но по-късно напуснаха зданието след намесата на органите на реда, посочва ИТАР-ТАСС.
Проруски демонстранти са окупирали от известно време административни сгради в Донецк и Луганск. Протестиращите настояват техните региони да се отцепят от Украйна.
В петък изтече крайният срок, поставен от властите в Киев за прекратяване на окупацията, но засега няма признаци за действия на органите на реда за изгонване на демонстрантите.
"Ще кажа отново: тези, които искат диалог, ще получат диалог и търсене на решение. Тези, които вземат оръжие, подпалват сгради, стрелят по хора, по милицията, тероризират с бухалки и маски, тези хора ще получат подходящ отговор", каза Аваков във Фейсбук.
Славянск е град с население от около 100 000 души, разположен недалеч от границата с Русия. От една седмица проруски активисти окупират обществени сгради в още два града в Източна Украйна - Донецк и Луганск. /btvnews.bg
За нападението съобщи самият Аваков, който на Фейсбук страницата си информира, че неизвестни нападатели в камуфлажни дрехи са завзели сградата на районния отдел на милицията в Славянск, Донецка област.
Говорител на местните органи на реда каза, че мъжете не са отправили никакви искания. По думите му те продължават да се намират в сградата. Десетки хора проникнаха през изминалата нощ в областната прокуратура на Донецк, но по-късно напуснаха зданието след намесата на органите на реда, посочва ИТАР-ТАСС.
Проруски демонстранти са окупирали от известно време административни сгради в Донецк и Луганск. Протестиращите настояват техните региони да се отцепят от Украйна.
В петък изтече крайният срок, поставен от властите в Киев за прекратяване на окупацията, но засега няма признаци за действия на органите на реда за изгонване на демонстрантите.
"Ще кажа отново: тези, които искат диалог, ще получат диалог и търсене на решение. Тези, които вземат оръжие, подпалват сгради, стрелят по хора, по милицията, тероризират с бухалки и маски, тези хора ще получат подходящ отговор", каза Аваков във Фейсбук.
Славянск е град с население от около 100 000 души, разположен недалеч от границата с Русия. От една седмица проруски активисти окупират обществени сгради в още два града в Източна Украйна - Донецк и Луганск. /btvnews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:23 Лекар: Заболеваемостта от рак на дебелото черво сред хората под 50-годишна възраст у нас нараства
- 11:15 Проф. Христова: Няма риск от разпространение на ебола в Европа след първия случай във Франция
- 11:07 Цените на винетките скачат с 30% от 1 август, годишната за автомобил става 64,50 евро
- 10:59 Закриват на комисията по досиетата
- 10:51 Христо Гаджев положи клетва като депутат
- 10:43 В тежко състояние остава жената, пострадала при катастрофата на АМ „Тракия“
- 10:35 Земетресение от 6,9 по Рихтер разтърси и Япония
- 10:28 Експерти към управляващите: Скъсайте този бюджет! Пишете нов