
ЕС и Свят 06.06.2025 16:52 Снимка: ДНЕС+
Ванс застана на страната на Тръмп в скандала с Мъск
Вицепрезидентът на Съединените щати Джеймс Дейвид Ванс подкрепи стопанина на Белия дом Доналд Тръмп след словесната му битка с милиардера Илон Мъск, предават Newsweek и "Фокус".
"Президентът Тръмп направи повече от всеки друг през целия ми живот, за да спечели доверието на движението, което ръководи. Горд съм, че стоя до него", написа той в социалната мрежа X.
Отношенията между американския президент и ръководителя на Tesla и Space X се влошиха, след като последният напусна пост, критикуващ новия законопроект за данъците и разходите на Тръмп, наричайки го "отвратителна мерзост".
Документът намалява федералните разходи, но същевременно дава сериозни данъчни облекчения. Мъск смята, че законопроектът ще нивелира резултатите от работата му в публичния сектор и ще доведе до увеличаване на дефицита в държавния бюджет.
Тръмп, от своя страна, изрази разочарование от критиките на Мъск, подчертавайки, че е направил много за него.
Собственикът на Tesla и Space X не остана длъжен на думите му, заявявайки, че ръководителя на Белия дом не би могъл да спечели изборите без неговата помощ.
Бизнесменът също така призова за импийчмънт на Тръмп и предложи той да бъде заменен с вицепрезидента Джей Ди Ванс.
Още по темата
![]() |
1 | 2.08289 |
![]() |
1 | 2.25378 |
![]() |
10 | 3.85112 |
![]() |
100 | 4.05968 |
![]() |
1 | 1.67208 |
Последни новини
- 21:07 Хороскоп за вторник, 9 септември 2025 г.
- 19:36 Песков: Все повече страни разбират позицията на Русия по отношение на Украйна
- 19:28 Израелският министър на отбраната към "Хамаз": Газа ще бъде унищожена, а вие ще бъдете изтребени
- 19:21 Орбан предрича хаос, ако проевропейската опозиция спечели следващите избори в Унгария
- 19:13 Евростат: ЕС отчита търговски излишък от 46 млрд. евро за 2024 г.
- 19:05 Иванов и Василев №1 и №2 в световната ранглиста
- 18:56 Растежът на китайския износ рязко се забавя
- 18:48 Стресираните до предел тийнейджъри: Защо?