В Украйна определиха за тероризъм нападение с РПГ над полски туристически автобус

ЕС и Свят 11.12.2017 15:54

Украинската полиция е квалифицирала нападение над полски туристически автобус в района на Лвов като терористичен акт, съобщава "Укринформ", позовававайки се на източник в националната полиция на Украйна, цитирана от ТАСС.

Според представител на полицията, "9 декември в 23 и 36 часа в село Соколники в близост до комплекс "Панска гора", неизвестен мъж излиза от SUV Toyota и стреля веднъж в багажното отделение на автобуса с РПГ-26. След това той се връща в колата си и потегля от мястото на инцидента в неизвестна посока".

Съобщава се, че по време на взрива в автобуса няма никой. Автобусът е с повредено багажно отделение и страничните прозорци. Автобусът е пристигнал с туристическа цел, за да посети Лвов. Сред пътниците на автобуса има 20 граждани на Република Полша.

Полското външно министерство изразява загриженост за този факт, като нарича инцидента "пореден антиполски инцидент на територията на Украйна".

Украинският външен министър Павел Климкин нарича инцидента провокация, за да попречи на посещението на полския президент Анджей Дуда в Киев на 13 декември.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355