В ново видео "Пуси райът" изгориха портрет на Путин (видео)
ЕС и Свят 08.09.2012 10:26
Руската пънк група "Пуси райът" разпространи днес нов видеоклип, в който изгаря портрет на президента Владимир Путин.
В видеото, качено в интернет, три от изпълнителките от "Пуси райът" с маски на главите си - запазена марка на групата - се спускат с въжета по фасадата на запусната сграда.
Заедно с тях се спуска огромен плакат, на който е нарисувана жена с китара с надпис над нея "Пуси райът".
Под нея се виждат по-малки портрети на Владимир Путин и беларуския президент Александър Лукашенко, нарисувани върху картон.
Женски глас зад кадър казва на английски:
"Ние се борим за правото да пеем, да мислим, да критикуваме. Да бъдем музиканти и творци, готови на всичко, за да променят своята страна, независимо от рисковете.
Ние ще продължим музикалната си битка в Русия, която се управлява от един зъл човек". След това трите жени подпалват портретите на Путин и Лукашенко.
Новият протестен акт на групата неминуемо ще раздразни Кремъл.
Три момичета от "Пуси райът" - Надежда Толоконникова, Мария Альохина и Екатерина Самуцевич - вече бяха осъдени на по две години затвор заради "пънк-молебена" срещу Путин в един от най-големите православни храмове в Москва.
Пънк групата се състои от около петнадесет жени и момичета.
Две от членките на групата, участвали в "пънк молебена", са напуснали Русия, а за останалите не се знае къде се намират.
В видеото, качено в интернет, три от изпълнителките от "Пуси райът" с маски на главите си - запазена марка на групата - се спускат с въжета по фасадата на запусната сграда.
Заедно с тях се спуска огромен плакат, на който е нарисувана жена с китара с надпис над нея "Пуси райът".
Под нея се виждат по-малки портрети на Владимир Путин и беларуския президент Александър Лукашенко, нарисувани върху картон.
Женски глас зад кадър казва на английски:
"Ние се борим за правото да пеем, да мислим, да критикуваме. Да бъдем музиканти и творци, готови на всичко, за да променят своята страна, независимо от рисковете.
Ние ще продължим музикалната си битка в Русия, която се управлява от един зъл човек". След това трите жени подпалват портретите на Путин и Лукашенко.
Новият протестен акт на групата неминуемо ще раздразни Кремъл.
Три момичета от "Пуси райът" - Надежда Толоконникова, Мария Альохина и Екатерина Самуцевич - вече бяха осъдени на по две години затвор заради "пънк-молебена" срещу Путин в един от най-големите православни храмове в Москва.
Пънк групата се състои от около петнадесет жени и момичета.
Две от членките на групата, участвали в "пънк молебена", са напуснали Русия, а за останалите не се знае къде се намират.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:42 Шефове на агенции ще взимат колкото председателя на парламента - 6565 евро
- 15:31 The Independent: Путин отново призова за преговори: Какво стои зад промяната в тона на Москва
- 15:20 БНБ влоши прогнозата си за ръста на икономиката и за инфлацията
- 15:08 Украйна атакува Волгоград с пет ракети "Фламинго"
- 14:57 Ванс с предупреждение към Техеран: Насилието ще бъде посрещнато с насилие
- 14:47 Православната църква почита паметта на Преподобни Сампсон Странноприимец
- 14:36 Николай Нанков за мантинелите: Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. и тя не е спряна
- 14:24 Деница Сачева за бюджета: Оценка 3! Този бюджет няма никаква философия и никаква цел