ЕС и Свят 31.12.2025 10:44 Снимка: ДНЕС+
В Кабардино-Балкария е ликвидиран диверсант, опитал да взриви газова мрежа по поръчка на Киев
Служители на руската Федерална служба за сигурност (ФСС) са предотвратили взривяване на част от мрежа за газоснабдяване в република Кабардино-Балкария, ликвидирайки украински диверсант. Това съобщиха от Центъра за връзки с обществеността на ФСС, цитирани от ТАСС и БТА.
"Федералната служба за сигурност е предотвратила диверсия на територията на Кабардино-Балкария, организирана от спецслужбите на Украйна", съобщи центърът и добави: "В резултат на проведените мероприятия е идентифициран жител на Налчик, планирал по указания на поръчителя си да взриви част от републиканската газоснобдителна мрежа".
По данни на ФСС той е преминал специална подготовка в един от лагерите на силите за специални операции на Въоръжените сили на Украйна, след което транзитно през трети страни се е върнал в Русия.
"При опит да бъде задържан диверсантът е оказал въоръжена съпротива и бил ликвидиран с ответен огън. В него са открити самоделно взривно устройство с мощност до 5 кг тротилов еквивалент, автомат "Форт" украинско производство и боеприпаси за него", отбелязват от Центъра за връзки с обществеността на ФСС.
В хода на операцията по задържането няма пострадали сред служителите на правоприлагащите органи и цивилното население, отбелязват оттам.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:43 Хороскоп за сряда, 18 март 2026 г.
- 19:34 FT: САЩ позволиха на Иран да продава петрол и за по над 140 милиона долара на ден
- 19:27 Доброволци спасиха овце, пропаднали в 300-метрова пропаст край Кърджали
- 19:20 Проф. Семов: Позор е отказът на правителството да си мръдне пръста за 150 г. от Априлското въстание
- 19:11 Украйна прие предложението на ЕС за помощ за възстановяването на нефтопровода "Дружба"
- 19:05 В Деня на социалната работа Фондация „Владиславово“ се гордее с 30 години опит и професионализъм
- 19:03 Шойгу: Мрежа от 56 държави извършва саботажи и диверсии срещу ключови руски обекти
- 18:55 Кристиан Вигенин: Европа плаща най-високата цена за войната в Иран