US политик: Време е САЩ да признаят правотата на Путин по сирийския въпрос
ЕС и Свят 20.09.2015 19:38
Заради вкоренената русофобия властите в САЩ не могат да признаят, че стратегията на Владимир Путин в сирийския конфликт е разумна, пише американският политик Патрик Бюкенън на страниците на American Conservative.
Безусловно руският президент преди всичко се ръководи от интересите на своята страна, но в дадения случай те съвпадат с интересите на САЩ – да не допуснат по-нататъшно разпространение на ИД в Близкия Изток. Ако Америка превъзмогне старите обиди, страната може да установи ефективно сътрудничество и да съкруши терористите, е убеден Бюкенън.
Планът на Владимир Путин за Сирия е много по-разумен, отколкото предполагаемия план на Барак Обама и Джон Кери.
Ако режимът на Асад падне, то властта е я овладеят терористите – те ще изтребят хиляди алавити и сирийски християни и ще провокират още по-сериозен миграционна криза, констатира Бюкенън. „Путин иска да предотврати това. А нима ние не искаме. Защо тогава надменно отхвърляме предложението да работят с нас?” – задава въпрос публицистът.
Очевидно между двете най-големи военни държави ще има триене, но в интерес на всяка от тях е да се избегне войната между тях и да се съкруши ИД. И ако САЩ се съобразяват с интересите на Русия вместо да реагират с русофобия, която научноизследователските пробутват за аналитичност, то двете страни ще достигнат до сътрудничество в Сирия.
Всъщност основният проблем, свързан със Сирия, се заключава не в руснаците, а там, че Америка позволи на своите съюзници (Турция, Израер, Саудитска Арабия и арабските страни от Персийския залив) да я убедят в необходимостта да свалят Башар Асад. Според тях, веднага щом САЩ се избавят от него, те ще сформират голяма коалиция от араби и турци да разгромят ИД.
Всичко това са празни работи, защото нито Ирак, нито Либия станаха образцови демократични държави в Близкия Изток, след като бяха свалени Саддам Хюсеин и Муамар Кадафи, отбелязва публицистът. Според него, в интерес на САЩ е да не допусне свалянето на Асад, защото армията ще бъде деморализирана и ще се разпръсне, пред ИД няма да има никакви препятствия на пътя към Дамаск. А след това Сирия ще се превърне в стратегически лагер на „Ислямска държава”, откъдето групировката ще извършва терористични атаки в други страни.
Превод и редакция: БЛИЦ
Безусловно руският президент преди всичко се ръководи от интересите на своята страна, но в дадения случай те съвпадат с интересите на САЩ – да не допуснат по-нататъшно разпространение на ИД в Близкия Изток. Ако Америка превъзмогне старите обиди, страната може да установи ефективно сътрудничество и да съкруши терористите, е убеден Бюкенън.
Планът на Владимир Путин за Сирия е много по-разумен, отколкото предполагаемия план на Барак Обама и Джон Кери.
Ако режимът на Асад падне, то властта е я овладеят терористите – те ще изтребят хиляди алавити и сирийски християни и ще провокират още по-сериозен миграционна криза, констатира Бюкенън. „Путин иска да предотврати това. А нима ние не искаме. Защо тогава надменно отхвърляме предложението да работят с нас?” – задава въпрос публицистът.
Очевидно между двете най-големи военни държави ще има триене, но в интерес на всяка от тях е да се избегне войната между тях и да се съкруши ИД. И ако САЩ се съобразяват с интересите на Русия вместо да реагират с русофобия, която научноизследователските пробутват за аналитичност, то двете страни ще достигнат до сътрудничество в Сирия.
Всъщност основният проблем, свързан със Сирия, се заключава не в руснаците, а там, че Америка позволи на своите съюзници (Турция, Израер, Саудитска Арабия и арабските страни от Персийския залив) да я убедят в необходимостта да свалят Башар Асад. Според тях, веднага щом САЩ се избавят от него, те ще сформират голяма коалиция от араби и турци да разгромят ИД.
Всичко това са празни работи, защото нито Ирак, нито Либия станаха образцови демократични държави в Близкия Изток, след като бяха свалени Саддам Хюсеин и Муамар Кадафи, отбелязва публицистът. Според него, в интерес на САЩ е да не допусне свалянето на Асад, защото армията ще бъде деморализирана и ще се разпръсне, пред ИД няма да има никакви препятствия на пътя към Дамаск. А след това Сирия ще се превърне в стратегически лагер на „Ислямска държава”, откъдето групировката ще извършва терористични атаки в други страни.
Превод и редакция: БЛИЦ
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:17 Теменужка Петкова за бюджета на Радев: Разходите са с 3 млрд повече от кабинета "Желязков"
- 09:09 Правосъдният министър: В съдебната система има семейни зависимости
- 09:02 Съдът глоби директора на НДК за конфликт на интереси
- 08:54 Васил Велев: Този бюджет е по-реалистичен и стъпва на здрава основа. Можеше да е с повече реформи
- 08:46 Германия е най-засегнатата страна в Европа от атаки със зловреден софтуер
- 08:38 Лавров: Украйна не би могла да нанася удари срещу Русия без пряка американска помощ
- 08:33 Два труса над 7 по Рихтер разтърсиха Венецуела, има разрушени сгради и вероятно за хиляди жертви
- 08:31 Белгия разследва възможен украински опит за саботаж срещу кораб с руски втечнен газ