US министър: Санкциите срещу Русия вредят и на нас!

ЕС и Свят 26.04.2014 08:05

Страните от Г7 са съгласували въвеждането на допълнителни сакции срещу Русия заради събитията в Украйна, предадоха световните информационни агенции.

Това е казва в съвместно тяхно изявление, огласено от администрацията на Белия дом.

Рестрикциите могат да влязат в сила най-рано в понеделник.

Въпреки принципното единомислие по въпроса, от Белия дом подчертават, че всяка от страните ще въведе санкциите по различен начин.

Припомняме, американският президент Барак Обама бе сред лидерите, които настояват за налагане на санкции срещу Москва.

По данни на Пентагона, руски самолети "няколко пъти" са нарушили въздушното пространство на Украйна.

Американският финансов министър Джейкъб Лу обаче предупреди, че тези мерки ще се отразявт неблагоприятно не само на руската страна. /news.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355