Украински десантчици в общи операции с "Десен сектор"
ЕС и Свят 18.04.2014 16:57
Боец от 25-та Въздушно-десантна бригада /ВДБ/ в Украйна, които преминаха на страната на опълченците в Краматорска и Славянска, се готви за въоръжена атака, предаде lifenews.ru.
В началото позицията ни бе ясна - да изпълняваме заповеди. После стана ясно, какви хора са от новата власт и какви заповеди ни дават. В няколко операции с нас работеше "Десен сектор". Промених си мнението след като разбрах, че хората на Украйна се боят от собствената си армия.
Бившият военен от 25-та Въздушно-десантна бригада разказа, че за стрелба по мирните граждани властите са привлекли екстремисти от "Десен сектор". Самите войници, по негови думи, не са стреляли по невъоръжени хора докато не е дошла заповедта, но всичко е отивало в тази посока.
В Харков хора с оръжие от "Десен сектор" са стреляли по мирни жители. "Аз не съм бил с тях, но момчетата от другите подразделения на Въздушно-десантната бригада на Украйна, които са видели, разказват, че тях властите са ги ръководели специално за това. Не искам да имам нищо общо с тях. "Десен Сектор", черновотерските наемници или УНА-УНСО нямат право да ми говорят на какъв език съм длъжен да разговарям. Бившият десантчик призна, че мирните жители винаги са помагали на войниците.
Предложиха ни да останем и да защитим града. Никакви ултиматоми никой не е поставял, напротив - помагаха ни с вещи, храна, пари. Народът също разбира, че ни е изпратил Киев, че ние сме длъжни да изпълняваме заповеди.
При това връщане в лагера на украинската армия боецът не се готви заедно с другите войници, преминали на страната на опълченците, да окаже съпротива в случай на атака. "Много момчета от моето поделение, които отказаха да изпълняват неадекватни приказки, сега са разпитвани и са под стража. Информацията е такава, че ги заплашват 10 години затвор. Разбирам, че ако се върна, ще попадна в "неблагоприятно място", да го кажем така. Обръщам се към киевските власти: "Идете и арестувайте, ако можете!"
Бойците, преминали на страната на опълченците така, както и поддръжници на федерализацията виждат изход във възможности на свободното волеизявление на народа. Изходът е един: гласът на народа. Референдум - това е реалният и единствен възможен мирен изход. Аз съм за присъединяване към Русия. В края на краищата там има адекватен президент. /БЛИЦ
В началото позицията ни бе ясна - да изпълняваме заповеди. После стана ясно, какви хора са от новата власт и какви заповеди ни дават. В няколко операции с нас работеше "Десен сектор". Промених си мнението след като разбрах, че хората на Украйна се боят от собствената си армия.
Бившият военен от 25-та Въздушно-десантна бригада разказа, че за стрелба по мирните граждани властите са привлекли екстремисти от "Десен сектор". Самите войници, по негови думи, не са стреляли по невъоръжени хора докато не е дошла заповедта, но всичко е отивало в тази посока.
В Харков хора с оръжие от "Десен сектор" са стреляли по мирни жители. "Аз не съм бил с тях, но момчетата от другите подразделения на Въздушно-десантната бригада на Украйна, които са видели, разказват, че тях властите са ги ръководели специално за това. Не искам да имам нищо общо с тях. "Десен Сектор", черновотерските наемници или УНА-УНСО нямат право да ми говорят на какъв език съм длъжен да разговарям. Бившият десантчик призна, че мирните жители винаги са помагали на войниците.
Предложиха ни да останем и да защитим града. Никакви ултиматоми никой не е поставял, напротив - помагаха ни с вещи, храна, пари. Народът също разбира, че ни е изпратил Киев, че ние сме длъжни да изпълняваме заповеди.
При това връщане в лагера на украинската армия боецът не се готви заедно с другите войници, преминали на страната на опълченците, да окаже съпротива в случай на атака. "Много момчета от моето поделение, които отказаха да изпълняват неадекватни приказки, сега са разпитвани и са под стража. Информацията е такава, че ги заплашват 10 години затвор. Разбирам, че ако се върна, ще попадна в "неблагоприятно място", да го кажем така. Обръщам се към киевските власти: "Идете и арестувайте, ако можете!"
Бойците, преминали на страната на опълченците така, както и поддръжници на федерализацията виждат изход във възможности на свободното волеизявление на народа. Изходът е един: гласът на народа. Референдум - това е реалният и единствен възможен мирен изход. Аз съм за присъединяване към Русия. В края на краищата там има адекватен президент. /БЛИЦ
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:56 Хороскоп за четвъртък, 25 юни 2026 г.
- 19:33 ЕК предлага: "Европол" да има представителства във всички страни от ЕС
- 19:23 Тръмп нареди проверки заради цената на бензина в САЩ
- 19:15 „Ростех“ разкри тайното оръжие на Т-90М:След 200 промени танкът става още по-опасен на бойното полe
- 19:07 В Англия след грешната стъпка: Без паника, но така няма да стане
- 19:00 Докато светът говори за AI, Китай спечели друга ключова технологична битка срещу САЩ
- 18:54 Редки цветове и прецизна изработка на мозайка в храма на Херакъл в Хераклея Синтика
- 18:47 FT: Хегсет освобождава командващия сухопътните войски на САЩ в Европа