ЕС и Свят 21.01.2026 13:33 Снимка: EPA/БГНЕС
Уиткоф отново отива в Москва за среща с Путин
Специалният представител на президента на САЩ Доналд Тръмп - Стив Уиткоф, заяви в интервю за CNBC, че в четвъртък ще се срещне с руския президент Владимир Путин. По думите му срещата ще се състои по инициатива на Москва.
Ден по-рано руските държавни агенции съобщиха, че Уиткоф е провел разговори в Давос със специалния пратеник на Кремъл Кирил Дмитриев. Агенция ТАСС информира, че срещата е продължила около два часа, като американската страна не е коментирала официално съдържанието на разговора.
Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков отказа да разкрие детайли от проведените преговори. По информация на руските държавни медии той е подчертал, че за Москва е важно да получи от САЩ информация за контактите на Вашингтон с европейските държави и Украйна. "Важно е да чуем и предложенията, които се правят в тази връзка", е заявил Песков.
По-късно Кремъл официално потвърди, че президентът Путин ще се срещне със Стив Уиткофф в четвъртък.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:15 Хороскоп за понеделник, 16 март 2026 г.
- 19:35 Франция гласува на първия тур на местни избори
- 19:25 ГЕРБ обяви водачите на листи в София: Борисов отново повежда в 25-и МИР
- 19:16 Най-големият завод за алуминий в света свива производството си заради сутиацията с Ормузкия проток
- 19:06 Питър Тийл събра елита на тайни лекции за Антихриста в Рим
- 18:55 Зарков: Крайно време е Радев да покаже отношението си към БСП, която два пъти го избра за президент
- 18:45 Middle East Eye: Спирането на войните в Близкия изток минава през смяна на режимите в САЩ и Израел
- 18:34 Кметове няма да водят листи на ГЕРБ-СДС Горанов е първи във Варна, Добрев - в Хасково и в София