.jpg)
ЕС и Свят 05.05.2025 19:04 Снимка: ДНЕС+
Убити и ранени при стрелба в ресторант в САЩ
Трима души бяха убити, а петима - ранени при стрелба в ресторант в САЩ, предаде "Асошиейтед прес". Полицията в Глендейл, предградие на Финикс, в югозападния щат Аризона, е получила към 19:45 ч. на 4 май, (5:45 ч. на 5 май българско време) сигнал за изстрели в ресторант "Ел Камарон хиганте", съобщи нейният служител Морони Мендес.
"Имало е много хора. Всеки, който има информация, моля да се отзове и да ни я предостави. Искаме да сме сигурни, че ще проведем пълно и задълбочено разследване и че ще има справедливост за жертвите", каза Мендес.
Полицията смята, че не е стрелял само един човек. Разследващите не са задържали заподозрян, но разпитват много хора.
Случайният минувач Лупе Родригес разказа пред АП, че е избягал на безопасно място. Той заяви, че е бил разтърсен от видяното, но е благодарен, че той и приятелите му са оцелели.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09763 |
![]() |
1 | 2.2774 |
![]() |
10 | 3.85476 |
![]() |
100 | 4.15529 |
![]() |
1 | 1.65608 |
Последни новини
- 15:44 Асен Василев: След 8 юли ще подкрепяме вотове срещу това вредно правителство
- 15:39 Митрофанова: Официалните ни отношения с България са на историческо дъно
- 15:31 Френският парламент прие закон, който класифицира убийството на пътя като престъпление
- 15:26 Румен Радев след думите на Тошко Йорданов: Дайте да си внесем депутати за 500 лв.
- 15:23 ГДБОП: Внимание! В ход е активно превземане на потребителски профили в чат приложения
- 15:16 Красимир Вълчев: Държавата ще финансира безплатни образователни пътувания за ученици
- 15:07 Търпението на Тръмп се изчерпа: "Чудовището" DOGE може да започне разследване срещу Мъск
- 14:59 Милен Велчев: Еврозоната ще доведе до повече инвестиции и по-високи заплати