ЕС и Свят 13.10.2023 18:07 Снимка: ДНЕС+
Турция изпрати първа партида с хуманитарна помощ за ивицата Газа
Турският президент Реджеп Тайип Ердоган нареди да бъде изпратена първата партида с хуманитарна помощ за ивицата Газа, която ще бъде доставена през Египет, предаде турската телевизия А-Хабер.
Той посочи, че самолет с помощи вече е на път.
Хуманитарната помощ се очаква да бъде доставена през контролно-пропускателния пункт Рафах, който се намира на границата между Египет и ивицата Газа.
Доставката на помощите е организирана съвместно от турската хуманитарна организация IHH, Червения полумесец, Дирекцията за управление при бедствия и извънредни ситуации (АФАД).
Самолетът от Турция ще кацне на летище Ал Ариш. Тъй като в момента граничният пункт Рафах не е отворен, помощите ще бъдат складирани на място в близост до пункта. В случай че той бъде отворен, помощта ще бъде доставена, предаде БТА.
По информация на А-Хабер помощите включват различни неща, включително хиляда кутии с храна и 5000 одеяла.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:26 Хороскоп за понеделник, 11 май 2026 г.
- 19:37 Изкуственият интелект влиза в управлението на полетите в САЩ
- 19:27 Стармър обяви, че иска 10 години власт, въпреки призивите да подава оставка
- 19:18 Самолетът с испанците, евакуирани от кораба "Хондиус", кацна във военна база до Мадрид
- 19:08 Французин взе втора етапна победа в България, уругваец остава начело в "Джирото"
- 18:57 Веселин Киров: Сянката на НПО над България-непрозрачни финанси и зависимости подкопават демокрацията
- 18:47 Паун Цонев:След ритуалното самоубийство на десницата-ще избухне ли гибелният гняв на Командира?
- 18:35 Иран изпрати на пакистанските посредници отговора си на САЩ за край на конфликта