ЕС и Свят 01.08.2022 14:36 Снимка: ДНЕС+
Цената на златото спада след силния ръст миналата седмица
Цената на златото леко спада в понеделник сутринта при липса на значими фактори, които да влияят на котировките.
Спорд данните от днешната търговия, към 9:35 часа българско време цената на декемврийските фючърси за злато на борсата Comex в Ню Йорк се понижава с $6,0, или с 0,34%, до $1756,90 за тройунция.
Жълтите кюлчета се търгуват на спот пазара по 1 758,63 долара за тройунция съобщава Ройтерс.
Цената на септемврийските фючърси на среброто в същото време се понижи с 0,44% до 20,108 долара за унция.
През изминалата седмица златото поскъпна с повече от 3%, като това беше най-силното седмично повишение от зимата, когато в края на февруари - началото на март благородният метал поскъпна с 4,2% за пет дни.
Цената на златото през първия ден на август леко се коригирана при липса на други значими фактори, след като получи значителна подкрепа в резултатите от заседанието на Федералния резерв на САЩ. Коментарите на ръководителя на регулатора Джеръм Пауъл и първоначалните данни, сочещи рецесия в Съединените щати, показват възможен по-мек и сговорчив подход към паричната политика на Фед в близко бъдеще, което намалява мечия ефект върху пазарите на благородни метали.
След резултатите от заседанието през юли регулаторът повиши лихвата със същия темп, както през юни - със 75 базисни пункта, до 2,25-2,5% годишно. Според CME Group 70% от анализаторите прогнозират увеличение от 50 базисни пункта на този процент през септември.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:02 Хороскоп за събота, 21 февруари 2026 г.
- 19:35 "Фигаро": На фронта в Донбас украинците водят дантевска битка за оцеляване срещу руската ламя
- 19:27 "Ростех": ТОС-2 изгаря всичко по пътя си – новото оръжие се превръща в кошмар за противника
- 19:21 Историкът Рой Медведев, биографът на Путин, почина на 100 години
- 19:13 Испания поиска ЕС да вдигне санкциите, наложени на временния президент на Венецуела Делси Родригес
- 19:05 Германският канцлер Мерц се кандидатира за преизбиране като лидер на Християндемократическия съюз
- 18:57 Въздушен двубой над Жълто море: F-16 на САЩ се доближиха опасно до китайски изтребители
- 18:50 Предлагат на жертвите на Епстийн извънсъдебно споразумение за 25 млн. долара