ЕС и Свят 20.11.2023 09:33 Снимка: ДНЕС+
Трима души са загинали по време на ураганните ветрове в Сибир
Трима души са загинали по последни данни на руските власти вследствие на ураганни ветрове в Сибир, предаде ДПА, като се позова на агенция Интерфакс.
Осемнайсет човека са ранени. Стотици къщи са понесли щети, а към един момент над 225 хиляди са били без ток.
Двама души са загинали, когато дърво е премазало колата им, докато ураганни ветрове, достигащи скорост от 38 метра в секунда (136 километра в час), са връхлетели днес няколко региона в Сибир, предадоха по-рано Ройтерс и ТАСС, като се позоваха на руските власти.
Двама човека са били хоспитализирани след инцидента в Новокузнецк. В града са пострадали общо шестима души.
Кметът на Новокузнецк Сергей Кузнецов заяви, че в града е обявено извънредно положение, след като силният вятър е повредил електропроводи и сгради. Местните училища и детски градини ще останат затворени утре, предава БТА.
Според руски медии ветровете са причинили щети в Кемеровска, Красноярска, Новосибирска и Омска област, както и в Алтайския край и републиките Алтай и Хакасия.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:05 Снимачната площадка от филм за Джеймс Бонд се превърна в прозорец към тайните на Вселената
- 17:38 Испания разследва бившия премиер Сапатеро заради бижута, открити в офиса му
- 17:36 Радев остро към депутати: Качихте финансите на шейна! Няма да стане, да бяхте мислили навреме!
- 17:29 Министър Пеев: „Български пощи“ са в тежка ситуация
- 17:20 Шествие за семейството и гей-парад на 13 юни превземат центъра на София
- 17:10 Шестима кандидати се борят за кметския пост в столичния район "Средец"
- 17:01 Държавата създава Регистър за прозрачност на срещите на представители на властта
- 16:52 КЗП откри нелоялни търговски практики при предлагането на бързи кредити