ЕС и Свят 03.09.2025 10:58 Снимка: ДНЕС+
Тръмп за инцидента със самолета на фон дер Лайен: Ако се случи на мен, ше съм много щастлив!
Пред журналисти в Овалния кабинет президентът Тръмп коментира извънредната ситуация със самолета на Урсула фон дер Лайен в България
Припомняме, че по време на посещението й в Пловдив, GPS сигналът в самолета й бе заглушен и се наложи кацане на ръчно управление.
"О, тя имаше интересно събитие. Урсула е изключителна жена. Какво ме питате за нея?
Никой не знае от къде е дошло това, но са отнели възможността й да използва телефона си. Понякога това е хубаво нещо. Ако това се случи някога на мен, ще съм много щастлив", пошегува американския президент.
Журналист в Овалния кабинет попита Тръмп как е реагирал, когато през уикенда научил от социалните мрежи, че „е мъртъв“, позовавайки се на широко разпространените слухове за влошеното му здраве.
„Чух, доста е налудничаво. Миналата седмица дадох няколко пресконференции, всички успешни. Всичко мина добре, както и сега върви добре. После два дни нямах изяви и те решиха, че нещо не е наред с мен“, отговори Тръмп.
„Правих интервю за час и половина. Направих няколко предавания. Бях много активен уикенда. Не чух обаче това. Това са фалшиви новини. Толкова са фалшиви, затова медиите нямат тежест. Беше дълъг уикенд. Бях много активен в Деня на труда“, обясни той.
Президентът на САЩ разкри и че едно от вайръл видеата, които обиколиха мрежата в понеделник е направено с изкуствен интелект. На него „се вижда“ как Мелания Тръмп отваря прозорец в Белия дом и изхвърля вещи от там.
Белият дом съобщи на 17 юли, че президентът е имал подуване на долните крайници и синини по дясната ръка, след като се появиха снимки с подути глезени и грим, прикриващ засегнатата част от ръката.
Лекарят му Шон Барбабела уточни, че изследванията са потвърдили хронична венозна недостатъчност – доброкачествено и често срещано състояние, особено при хора над 70 години.
Отделно той заяви, че синините по ръката на Тръмп съответстват на леки възпаления на меките тъкани, причинени от честото ръкуване и приема на аспирин, който бившият президент взема като част от „стандартна програма за сърдечносъдова профилактика“.
Тръмп потвърди, че ще изпрати войски в Чикаго, който определи като престъпен „адски град“. Той обаче не уточни кога ще започне новата операция, предаде АФП.
„Влизаме там,“ заяви Тръмп пред репортери в Белия дом, като се позова на смъртните случаи от стрелби през уикенда в града.
Американският президент похвали разполагането на резервисти от Националната гвардия в Лос Анджелис и Вашингтон през последните месеци, определяйки го като успешна мярка за намаляване на престъпността в тези градове, управлявани от демократите.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:36 Хороскоп за вторник, 18 август 2026 г.
- 19:32 Търсят доброволци за експедиция за още находки по поречието на спадналия Дунав
- 19:23 Джони Деп е напът да се завърне в ролята, която го превърна в легенда
- 19:16 Задържаха 28-годишен за палежи на цветни контейнери за смет в столичния район "Илинден"
- 19:08 Никола Цолов се качва на болид от Формула 1, потвърдиха датата за първите му тестове
- 19:00 Три стотни решиха класирането по медали на Европейското по лека атлетика
- 18:53 Протест срещу бездействието на министър Ивкова в Бургас
- 18:45 Порно звездата Джена Джеймисън с четвърти брак, ожени се за най-добрата си приятелка