Тръмп: Украйна трябва да побърза с разрешаването на конфликта

ЕС и Свят 19.12.2025 11:01 Снимка: ДНЕС+

Тръмп: Украйна трябва да побърза с разрешаването на конфликта

Русия е готова, изтъкна американският президент

Американският президент Доналд Тръмп заяви, че Украйна трябва да побърза с разрешаването на конфликта.

"Надявам се Украйна да действа бързо, защото Русия е готова", каза Тръмп пред журналисти, цитиран от "Известия" и "Фокус".

Президентът акцентира и върху прекомерното бавене на преговорите от страна на Киев. Той добави още, че конфликтът може да бъде разрешен "скоро".

Днес Politico, позовавайки се на свои източници съобщи, че се очаква американски и руски представители да се срещнат в Маями този уикенд, за да обсъдят прекратяването на войната.

САЩ обявиха, че планират да свикат група военни представители в подкрепа на Украйна в близко бъдеще, за да уточнят техническите подробности относно сигурността и територията, но се очаква преговорите между САЩ и Русия в Маями да бъдат отделно събитие.

По предварителна информация американската делегация ще бъде водена от специалния пратеник Стив Уиткъф и зетя на Тръмп Джаред Къшнър.

Руският екип се очаква да бъде оглавен от Кирил Дмитриев.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355