ЕС и Свят 23.04.2025 11:24 Снимка: ДНЕС+
Тръмп: САЩ ще определят условията, ако Китай не сключи търговска сделка
Министърът на финансите на САЩ очаква "деескалация" на търговската война
Президентът Доналд Тръмп заяви, че ако Китай не се съгласи на сделка за търговията, САЩ ще определят условията, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
Тръмп също така заяви пред репортери, че ще бъде много мил в преговорите с Пекин и че митата върху вноса от страната ще паднат значително след сделка, но не и до нула.
Министърът на финансите на САЩ Скот Бесент заяви вчера, че продължаващото противопоставяне на митата срещу Китай е неустойчиво и той очаква "деескалация" на търговската война между двете най-големи икономики в света, предаде Асошиейтед прес.
Но в реч във Вашингтон за "Джей Пи Морган Чейс" Бесент също така предупреди, че преговорите между САЩ и Китай все още не са започнали официално.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп наложи вносни мита в размер на 145% на Китай, който отвърна със 125% мита върху американските стоки. Тръмп наложи мита на няколко десетки държави, което доведе до срив на фондовия пазар и до повишаване на лихвените проценти по американския дълг, тъй като инвеститорите се притесняват от по-бавен икономически растеж и по-висок инфлационен натиск.
"Бих казал, че преговорите с Китай ще бъдат трудни“, казва Бесент според стенограмата, получена от Асошиейтед прес. „Нито една от страните не смята, че статуквото е устойчиво.“
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:19 Хороскоп за сряда, 19 август 2026 г.
- 19:36 Москва се превръща в крепост: Русия изгражда кули с "Панцир" срещу дроновете
- 19:28 Владимир Кличко с първо изявление след смъртта на Хейдън Пенетиър
- 19:21 Мел Гибсън се завръща към екшъна на 70-годишна възраст
- 19:14 Над 600 грама наркотици са иззети при спецоперация в "Люлин"
- 19:07 Бивш експерт на НАСА: САЩ са започнали безпрецедентен процес на разкриване на НЛО
- 18:59 „Хамас“ потвърди ангажимента си към споразумение за ивицата Газа
- 18:52 САЩ спря строителството на граничната ограда в Тексас с Мексико