ЕС и Свят 05.09.2025 18:54 Снимка: ДНЕС+
Тръмп: САЩ, изглежда, "са изгубили" Русия и Индия - отишли при "най-дълбокия, най-мрачен Китай"
Нека имат дълго и процъфтяващо бъдеще заедно, написа президентът на САЩ в социалната си платформа "Трут соушъл"
Американският президент Доналд Тръмп заяви днес, че САЩ, изглежда, "са изгубили" Русия и Индия, които са отишли в лагера на Китай след срещата на върха на Шанхайската организация за сътрудничество (ШОС) в Тянцзин тази седмица, предаде Ройтерс.
По време на форума лидерите на двете страни - президентът Владимир Путин и министър-председателят Нарендра Моди, бяха редом до китайския лидер Си Дзинпин.
"Изглежда, изгубихме Индия и Русия от най-дълбокия, най-мрачен Китай. Нека имат дълго и процъфтяващо бъдеще заедно!", написа Тръмп в социалната си платформа "Трут соушъл".
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:07 Европрокуратурата дава на съд за измама консултант по проект за дентални грижи у нас
- 13:04 Олег Невзоров се завърна във Варна и се срещна със собствениците на имоти във Форест клуб
- 12:59 Отстраненият от длъжност шеф: Службата по кадастър само регистрира имот, не установява законността
- 12:51 Германия е готова да задължи войници да се включат в постоянната танкова бригада в Литва
- 12:43 Политолози: Йотова трябва да се еманципира от Радев, Гюров е слаб кандидат
- 12:35 Партията на Васил Божков се саморазпусна
- 12:27 Ивелин Михайлов обяви края на "Исторически парк"
- 12:19 169 свободни места са обявени за трето класиране в детските ясли във Варна