ЕС и Свят 26.12.2025 10:21 Снимка: ДНЕС+
Тръмп с коледна атака срещу "ляворадикалната измет"
Американският президент атакува опозицията в коледното си поздравление
Американският президент Доналд Тръмп използва коледната вечер за атака над опозиционните демократи, наричайки ги "ляворадикална измет" в поздравлението си по случай празника, предаде АФП, цитирана от БНР.
От имението си Мар-а-Лаго във Флорида републиканецът написа в социалната си мрежа "Трут соушъл":
"Честита Коледа на всички, включително на радикалната лява измет, която прави всичко възможно да унищожи страната ни, но се проваля тежко".
"Вече нямаме отворени граници, мъже в женските спортове, трансджендър за всички или слаби органи на реда. За сметка на това имаме Рекордна борса, и 401К (най-популярният пенсионен план - б.р.), най-ниското ниво на престъпност, няма инфлация, а вчера и 4,3 БВП, два пункта над очакваното".
Тръмп се нахвърли на опозицията, която критикува администрацията му за цените за живот, ден след като данни на министерството на търговията показаха, че икономиката се е увеличила с 4,3% през третото тримесечие - най-високото БВП от 2 години.
Но данните сочат още, че ценовият индекс на вътрешното потребление се е увеличил с 3,4% - далеч по-висока инфлация в сравнени с 2% през второто тримесечие.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:54 Ценни съкровища от Желязната епоха ще бъдат показани за първи път в Шотландия
- 18:46 Китай: Все по-чести екстремни явления през настоящия сезон
- 18:38 Шотландия вече се готви за сбогуване с Мондиала, шансът за продължаване падна до 5%
- 18:30 Бела Хадид сподели за тежката си борба с хроничното заболяване и емоционалните трудности
- 18:21 Любомир Каримански осъди Асен Василев за "злонамерени лъжи"!
- 18:13 Иван Василев: Деловодната система в администрациите ще стане достъпна и за незрящи хора
- 18:05 Обвиниха Alibaba в мащабни атаки срещу AI модела Claude
- 17:56 КНСБ: Работещите пострадаха и с този бюджет няма да има ръст на покупателната им способност