
ЕС и Свят 13.10.2021 19:58 Снимка: ДНЕС+
Тръмп продава правата си за хотел във Вашингтон за над 370 млн. долара
Организацията на Тръмп е в напреднала фаза от преговори за продажба на правата на хотела му във Вашингтон за над 370 млн. долара.
Инвестиционна фирма, базирана в Маями, CGI Merchant Group, иска да закупи правата за наема на хотела на "Пенсилвания авеню", твърдят хора, запознати със сделката.
Договорката не е окончателна и има и други потенциални купувачи.
Ерик Тръмп, вицепрезидент на семейната империя Trump Organization, отказва коментар по темата.
Пазарът за продажби на хотели се подобри през 2021 г., въпреки че възстановяването беше най-осезаемо за имотите по курортите.
Фамилия Тръмп се опитва да продаде правата над хотела си от 2019 г. насам. Пандемията от COVID обаче забави плановете им заради намалелите пътувания. В началото на тази година те подновиха усилията си в тази посока и се обърнаха към брокерската компания Newmark, за да рестартира процеса по продажба.
Тръмп държи правата за наем на хотела от 2012 г., когато ги придоби, наемайки сградата на федералното правителство, от което е част и той.
Той отхвърли призивите да го продаде, когато беше избран за президент, което стана повод за постоянни противоречия и критики.
Wall Street Journal съобщи за преговорите по продажбата по-рано във вторник./24 часа
Още по темата
![]() |
1 | 2.10078 |
![]() |
1 | 2.25925 |
![]() |
10 | 3.85112 |
![]() |
100 | 4.16705 |
![]() |
1 | 1.67408 |
Последни новини
- 10:58 Габрово получава близо 17 млн. лв. за иновационна долина
- 10:48 ПП-ДБ: Оказван е натиск върху Благомир Коцев да се откаже от политическата си сила
- 10:39 Шамари и обиди при раждане в "Майчин дом": "Умирах, а трябваше сама да си държа краката"
- 10:28 Павела Митова: Договорът с „Боташ” е преотдаване на българския енергиен суверенитет
- 10:19 Джокович опита, но болката и безкомпромисният Синер се оказаха непреодолимо препятствие
- 10:11 Буруджиева за интригата в ПП-ДБ: Асен Василев се прави на Нео от "Матрицата", иска да е новият герой
- 10:02 The Telegraph: "Коалицията на желаещите" ще патрулира небето над Украйна след спирането на огъня
- 09:50 Симпатичен външен вид, фалшив образ – опасната сила на политическия пиар