
ЕС и Свят 05.01.2021 09:23 Снимка: ДНЕС+
Тръмп от Джорджия: Да не допуснем отново да ни откраднат изборите
Президентът на САЩ Доналд Тръмп отново постави под въпрос резултатите от изборите за президент, призовавайки поддръжниците да не позволяват победата да бъде открадната.
Тръмп говори в понеделник вечерта в Джорджия в подкрепа на републиканските сенатори Дейвид Пърдю и Кели Лефлър, които се борят за преизбиране за сената.
"Уверете се, че гласовете ви са отчетени. Радикалните демократи искат да заемат местата в Сената. Ще се бием", каза Тръмп
Президентът на САЩ заяви, че е спечелил на 3 ноември "с голяма разлика", но вотът е бил откраднат с измама. Според него победата на демократите ще означава "началото на комунизма". "Целта на моето присъствие [тук] днес е да попреча на демократите да откраднат вашите гласове. Не позволявайте на демократите да откраднат Белия дом," каза президентът.
Републикаанците имат крехко мнозинство от два гласа в Сената преди гласуването в Джорджия. Ако изгубят изборите, то демократите освен конгреса ще получат контрол и над сената./news.bg
Още по темата
![]() |
1 | 2.08444 |
![]() |
1 | 2.26029 |
![]() |
10 | 3.8704 |
![]() |
100 | 4.12092 |
![]() |
1 | 1.6849 |
Последни новини
- 22:23 Дете оцеля след токов удар във Варна: Момчето се хванало за осветителен стълб
- 20:51 Хороскоп за събота, 23 август 2025 г.
- 19:32 Департаментът на САЩ разпореди: Проверяват 55 милиона души с валидни американски визи
- 19:24 Какво значи "тип" в наименованието на брашното
- 19:17 Сирия премахва две нули от валутата си и банкнотите с Башар Асад
- 19:10 Пробив в САЩ: Разработиха квантова памет на звукови вълни
- 19:05 Индия официално забрани огромната онлайн хазартна индустрия
- 19:02 ISW: Кремъл отхвърля западните гаранции за сигурност, защото иска пълен контрол над Украйна