ЕС и Свят 23.12.2024 11:08 Снимка: ДНЕС+
Тръмп: Официалната политика на САЩ ще бъде да има само два пола – мъжки и женски
Доналд Тръмп, който след по-малко от месец ще встъпи в длъжност като президент на САЩ, заяви, че иска да спре транссексуалния делириум в САЩ още в първия ден от идването му на власт, предаде Франс прес, цитирана в БТА.
Пред консервативни поддръжници във Финикс в Аризона Тръмп заяви, че още след полагането му на клетва като президент на 20 януари, той ще подпише укази, с които "ще сложи край на сексуалното осакатяване на деца и ще изключи транссексуалните от армията и от училищата“.
"Официалната политика на САЩ ще бъде да има само два пола – мъжки и женски“, подчерта той.
Медикаментозните процедури, предназначени за непълнолетни за промяна на пола или достъпът на транссексуални жени до женски спортни дисциплини са горещи теми в САЩ, където обществото е разделено по въпроса.
Републиканците се противопоставят на правата на ЛГБТ общността в щатите, които контролират и в Когреса народни избраници от десницата искаха да блокират през ноември достъпа до женските тоалетни за първата транссексуална жена – Сара Макбрайд - избрана за депутатка в Камарата на представителите.
Тръмп също така обеща пред аудиторията си във Финикс, че ще подпише цяла серия от укази, за да затвори границата за незаконни мигранти и да спре инвазията, извършвана над САЩ. Още в деня на встъпването му в длъжност Тръмп обещава и началото на най-голямата операция по експулсиране на незаконни мигранти в историята на САЩ.
"20 януари действително ще бъде денят за освобождаване в Америка“, заяви Тръмп.
Той обеща да сложи край на войната в Украйна, да спре хаоса в Близкия изток и да попречи на избухването на Трета световна война, но не навлезе в подробности как ще осъществи плановете си.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09943 |
GBP
|
1 | 2.22077 |
RON
|
10 | 3.84627 |
TRY
|
100 | 4.02621 |
USD
|
1 | 1.69586 |
Последни новини
- 10:04 САЩ се подготвят да установят военно присъствие в авиобаза в Сирия
- 09:55 Явор Гечев: Партия в Президентството не се прави
- 09:47 Какво означава „детето да е центъра“ – професионален и човешки поглед
- 09:39 Саркози ядял само еднообразна храна в затвора от страх да не бъде отровен
- 09:33 Шестима мигранти загинаха след гонка с полицията, шипове на пътя и яростно преследване
- 09:32 Българинът Андрей Крайтор стана световен шампион в Абу Даби
- 09:24 За последните 30 години раждаемостта в България е намаляла с 33%
- 09:15 Отговорът на САЩ на "Буревестник": Показаха загадъчна ракета под крилото на B-52