ЕС и Свят 02.05.2026 11:04 Снимка: ДНЕС+
Тръмп обяви, че ще увеличи с 25 процента американските мита за автомобили и камиони от ЕС
Президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви днес, че ще увеличи с 25 процента американските мита за внасяните от Европейския съюз автомобили и камиони, отбелязвайки, че ЕС не е спазил търговското споразумение, предадоха Ройтерс и БТА.
"На основанието на факта, че Европейският съюз не спазва търговската сделка, с която напълно се съгласихме, следващата седмица ще увелича митата за ЕС за автомобилите и камионите, които идват в САЩ", написа американският държавен глава в социалната си платформа Трут соушъл.
"Напълно разбираемо и договорено е, че ако те (европейците - бел. ред.) правят автомобили и камиони в американски заводи, НЯМА ДА ИМА МИТА", добавя Тръмп в публикацията си.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:17 Съдът образува ново дело по иск на „МБАЛ Варна“ ЕООД срещу НЗОК за над 282 хиляди евро
- 12:09 България пак започва да произвежда автомобили
- 12:01 Рекордните горещини в Европа взеха 18 жертви във Франция
- 11:53 Гледат мярката на задържаните "Калашници"
- 11:45 Белгия иска ареста на бившия гръцки еврокомисар Аврамопулос по случая "Катаргейт"
- 11:37 Тръмп: Ford и General Motors може да произвеждат Patriot и Tomahawk
- 11:29 Руски Ту-160 отработиха дозареждане във въздуха над Баренцево и Норвежко море
- 11:22 Иран отрече да е позволил инспектори на МААЕ да проверяват ядрени съоръжения