ЕС и Свят 08.10.2020 16:56 Снимка: ДНЕС+
Тръмп: Няма да участвам във виртуален предизборен дебат с Байдън
Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви днес, че няма да участва в предизборен дебат във виртуален формат с демократа Джо Байдън, предадоха световните агенции, цитирани от БТА.
В интервю за телевизия Фокс нюз Тръмп каза: "Няма да участвам във виртуален дебат. Това не е приемливо."
Вторият дебат между кандидатите за президент на САЩ, Доналд Тръмп и Джо Байдън, ще протече във виртуален формат, съобщи малко по-рано комисията, която подготвя тези дебати, предаде Асошиейтед прес.
Вторият дебат на живо трябваше да е в Маями след седмица, но е било решено Тръмп и Байдън да участват дистанционно, докато модераторът и публиката ще са в града в щата Флорида, заяви комисията.
"Не мисля, че изобщо съм заразен", отбеляза президентът на САЩ и се зарече да поднови кампанията си незабавно.
"Бих искал да организирам митинг тази нощ. Исках да направя митинг и миналата нощ", каза Тръмп.
Той похвали експерименталната терапия на фармацевтичната компания "Редженерън", за която каза, че е била "лекът" за него.
Хората, заразили се с вируса, развиват имунитет към него, увери Тръмп, въпреки че науката все още не е сигурна по този въпрос.
Според здравните правила някой в положението на американския президент, тоест с положителен резултат за коронавируса, трябва да е под карантина, защото може да предава заразата./БТА
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:18 Стотици смъртни случаи над очакваното при горещата вълна в Нидерландия
- 13:10 Най-богатият българин: Данъкът върху богатството ще нанесе повече вреди, отколкото ползи
- 13:03 Започва записването за начално обучение по тенис на корт за деца във Варна
- 12:55 София Лорен разказва за скандала с Марлон Брандо, който я опипал на снимачната площадка
- 12:48 Медведев след превземането на Константиновка: Русия няма да спре дотук
- 12:40 Охранител загина при нападение с нож на парти в Есен, четирима са ранени
- 12:33 Китай тества балистични ракети в Тихия океан
- 12:25 64 години след случая "Гаринча": Скандалът с помилването на американската деветка е голям