ЕС и Свят 27.12.2020 11:21 Снимка: ДНЕС+
Тръмп: Локдаунът е по-опасен от самия COVID-19
Американският президент Доналд Тръмп написа в "Туитър", че карантините, наложени от коронавируса в някои щати, са по-лоши от самия COVID-19.
"Карантините в щатите, управлявани от демократи, напълно разрушават живота на много хора. Това е много по-лошо от щетите, причинени от самия китайски вирус", написа Тръмп.
Държавният глава отбеляза, че в Калифорния броят на инфекциите се е увеличил, въпреки ограниченията.
В САЩ 18,8 милиона са заразени с коронавирус, а 330 хиляди души са починали. Страната се нарежда на първо място в света по разпространение на COVID-19.
Пандемията беше ключова тема на последните президентски избори. Новоизбрааният президент Джо Байдън призова американците да носят масово маски в първите 100 дни от неговия мандат./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:31 Теменужка Петкова: Няма скрити фактури, управляващите бягат от отговорност с техния бюджет
- 14:18 БАБХ е изтеглила над 6 тона фалшиво масло от пазара
- 14:05 Дете и баща му паднаха от атракцион в Антоново, след като седалката на люлката се скъса
- 13:53 Борисов прави кабинет в сянка, в сегашния се справял само Копринков
- 13:41 Меси срещу Роналдо чак на финал. Всички 1/16-финали на световното по футбол
- 13:29 Гуцанов: Трябва да има добра комуникация между БСП, Радев и ПП за обща кандидатура за президент
- 13:17 Никола Минчев: В този бюджет разходите за администрацията се увеличават с милиард и половина
- 13:05 Цолов триумфира в Австрия и завърза битката за световната титла