ЕС и Свят 05.04.2022 17:04 Снимка: ДНЕС+
Товарен кораб потъва край Мариупол
Украйна съобщи за товарен кораб, който потъва в обсаденото украинско пристанище Мариупол, след като руските сили са стреляли по плавателния съд, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА.
Украинското министерство на вътрешните работи посочи днес в изявление, че корабът е бил ударен при руски "обстрел откъм морето", което е причинило пожар в моторния отсек. Екипажът на плавателния съд е спасен, моряк е ранен, допълни ведомството.
Корабът плава под флага на Доминиканската република, съобщи министерството и показа негова снимка. Не се уточнява колко души е имало на борда, нито граждани на кои държави са.
Руските сили бомбардират Мариупол от седмици, опитвайки се да затегнат контрола над югоизточното крайбрежие на Украйна./БТА
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:03 14-годишна родилка откарана с въздушната линейка от В. Търново към София
- 16:55 Радев: Всички ще плащаме вересиите на олигархията
- 16:46 Коцев предлага DARA за почетен гражданин на Варна
- 16:38 Мъж опита да подкупи полицай по време на разпит в районното във Вършец
- 16:29 Министерството на транспорта предупреждава за фалшиви SMS-и и имейли от негово име
- 16:21 Корабът с хантавируса акостира в Ротердам
- 16:12 Коя е фирмата зад първия български завод в Азербайджан
- 16:04 Pyмъния pиcĸyвa чacт oт гaзa oт Чepнo мope дa тpъгнe ĸъм Унгapия