ЕС и Свят 30.08.2024 17:37 Снимка: ДНЕС+
Свещеник изнася нова версия за заболяването, от което почина Елизабет II
Старостта не е единствената причина за смъртта на кралица Елизабет II. Свещеникът на Шотландската църква Иън Грийншийлдс, който е близко запознат със семейството на британските монарси, съобщи тази информация в интервю за OК.
Според него в официалния смъртен акт на монарха също е посочено, че починалата е била диагностицирана с рак на костния мозък.
„Елизабет II имаше форма на миелом, което може да обясни нейната умора, загуба на тегло и проблемите с мобилността, за които често ни се говори през последната година от живота ѝ“, каза духовникът.
Той добави, че често срещан симптом на рак на костния мозък е болката в костите, особено в таза и долната част на гърба, а множествената миелома е заболяване, което често засяга по-възрастните хора.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:38 Дейвид Бекъм получи звезда на Алеята на славата в Холивуд
- 19:28 Йоан Запрянов: "Кошница с грижа" - същото като "Достъпно за вас", няма да работи
- 19:17 Топ съдията на Англия се контузи, сменят му първия наряд
- 19:07 По разпореждане на властите "Антропик" спира достъпа до най-новите си модели за всички потребители
- 18:56 Така необозначени полицейски коли ловят нарушители по пътищата (ВИДЕО)
- 18:44 САЩ одобриха придобиването на "Уорнър Брос Дискавъри" от "Парамаунт" за $111 млрд.
- 18:34 След първия си ден на борсата SpaceX вече се оценява на над $2 трилиона
- 18:22 Искала да стане монахиня, но се превърна в ангел на Victoria's Secret: Адриана Лима