ЕС и Свят 21.02.2023 09:34 Снимка: ДНЕС+
Стрелба в Чикаго, убити са деца
Двама тийнейджъри и едно бебе бяха убити, а още трима души бяха ранени при стрелба на магистрала в Чикаго, съобщиха местните власти, цитирани от Асошиейтед прес.
Стрелбата е открита около 22:30 ч. местно време на магистрала I-57 близо до 111-а улица в Саут Сайд, съобщи служителят от полицията в щата Илинойс Джош Робинсън.
Жертвите са 19-годишният Насир Хол, 13-годишният Уилям Смит и едногодишната Амара Хол, съобщиха от службата за съдебна медицина.
Автомобилът на жертвите е излязъл от магистралата след стрелбата. Двама души са открити мъртви на мястото на стрeлбата, а четирима са били откарани в болница, където единият от тях починал, каза Робинсън.
По думите на полицейския служител разследването е в „начална фаза“. Щатската полиция не съобщи дали има арестуван заподозрян за стрелбата.
Обществената сигурност в Чикаго е един от най-наболелите въпроси пред избирателите преди предстоящите кметски избори, посочва АП. Кметица на града Лори Лайтфут е критикувана заради ръста на престъпността, след като броят на убийствата достигна рекордни нива от 25 години насам, достигайки 800 през 2021 г.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10033 |
GBP
|
1 | 2.21976 |
RON
|
10 | 3.8459 |
TRY
|
100 | 4.00779 |
USD
|
1 | 1.69175 |
Последни новини
- 19:31 Кралски биограф: Принц Андрю водел проститутки в Бъкингам, кралицата прощавала на любимия си син
- 19:23 Путин ще посети Индия до края на годината
- 19:15 Проливни дъждове предизвикват затруднения в много райони на Гърция
- 19:06 Преговорите за Бюджет 2026: Няма да има втора среща между работодателите и властта
- 18:58 Валежите спират от утре, слънце и утринни мъгли до края на седмицата
- 18:50 Тръмп помилва Руди Джулиани и десетки други свои политически съюзници
- 18:45 Саркози излезе от "Ла Санте": Затворът е много тежък, бих казал дори, че е изтощителен
- 18:43 Антикорупционната прокуратура в Румъния - по следите на няколко мрежи за влияние