ЕС и Свят 12.12.2022 17:39 Снимка: ДНЕС+
Страните от Г-7 се срещат виртуално за войната в Украйна
Държавните лидери на страните от Г-7 ще проведат днес виртуална среща на върха, посветена на руската инвазия в Украйна и последствията от нея, предаде Франс прес, като се позова на информация на германското правителство, съобщава БТА.
Ръководителите на седемте държави - САЩ, Германия, Франция, Италия, Великобритания, Канада и Япония, ще осъществят виртуалната среща този следобед. Канцлерът на Германия Олаф Шолц, който председателства Г-7 тази година, ще даде пресконференция от Берлин в 16:30 ч. по Гринуич.
Вчера украинският президент Володимир Зеленски проведе последователно разговори с Джо Байдън и Еманюел Макрон в подготовка за срещата на върха. Освен нея, утре в Париж започва и конференция, посветена на помощта за Украйна.
От Елисейския дворец съобщиха, че в нея ще вземат участие държавни и правителствени ръководители, от 47 държави, както и генералният секретар на ООН Антониу Гутериш. Белият дом също потвърди вчера подкрепата на американския президент за Украйна.
Разговорите се провеждат на фона на продължаващия руски обстрел по украинската инфраструктура, който води до спиране на електричеството на милиони жители в началото на зимата.
На виртуалната среща на върха на страните от Г-7 се очаква да се вземе участие и Володимир Зеленски, обяви говорител на германското правителство, цитиран от Ройтерс. По думите му на нея няма да се поемат конкретни ангажименти за доставки на оръжие.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:43 Д-р Борисов, ДКЦ-Аспарухово: Новият рентген увеличи сериозно броят на пациентите в поликлиниката
- 19:35 ГДБОП пресече канал за контрабанда на цигари от Гърция през България към Румъния
- 19:27 Митничари задържаха близо 650 литра алкохол и хиляди тютюневи изделия
- 19:20 ОАЕ ускоряват строителството на нефтопровод за заобикаляне на Ормузкия проток
- 19:13 Европейската комисия се присъедини към споразумението за трибунала за Украйна
- 19:06 Външната търговия на Китай е нараснала с 14,9% през първите четири месеца на годината
- 18:57 Министър Василев към учени от 9 държави: България се утвърждава като регионален център за AI
- 18:49 „Български пощи“ възстановяват услугите за държави в Близкия изток