Стотина се събраха на протест срещу България в Скопие

ЕС и Свят 15.12.2006 14:33

Стотина души се събраха на протест в македонската столица Скопие за правата на македонците в България. Протестът е пред централата на Европейската комисия. Пръв на митинга започна да говори представителят на студентския съюз Кире Николовски, който поиска ЕК да защитава македонците така както защитава малцинствата в самата Македония.

Участниците в протеста носят плакати на македонски и английски на който пише: Искаме регистрация на ОМО Илинден-Пирин и Стоп на тормоза върху македонците в България. По-късно се очаква да бъде връчена декларация на протестиращите на посланика на ЕК в Скопие Ерван Фуере и на председателя на македонския парламент Любиша Георгиевски, бивш посланик в София. Участниците искат Съветът на Европа, ОССЕ, НАТО и ООН да осъдят полицейския произвол срещу членовете на ОМО Илинден - Пирин. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355