ЕС и Свят 16.02.2026 11:09 Снимка: iStock by Getty Image
Стармър ще поиска повече правa за регулации за достъпа на деца до онлайн съдържание
Британският премиер Киър Стармър ще поиска повече правомощия, за да създаде регулации на достъпа до онлайн съдържание, като заяви, че това е необходимо, за да се защитят децата от бързо променящите се рискове в дигиталния свят, предава агенция Ройтерс, цитирана от БТА.
Британските власти обявиха миналия месец, че ще проведат консултации за забрана на социалните мрежи за деца под 16-годишна възраст по модела на Австралия. Испания, Гърция и Словения също планират подобни забрани.
"Технологиите се развиват наистина бързо и законодателството не трябва да изостава", посочи в изявление Стармър.
Новите правомощия, които той иска, вероятно ще доведат до по-слабо участие на парламента в разглеждането на бъдещи забрани.
От канцеларията на Стърмър отбелязаха, че това се налага, за да може след консултациите "да се действа бързо, въз основа на направените констатации, в рамките на месеци, вместо да се чака с години да бъдат приети нови законодателни мерки след всяка промяна в технологиите".
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:10 Американският президент е силно непопулярен в Италия: Нова фаза на разрива Мелони-Тръмп
- 18:58 "Истинска катастрофа". Турските медии разкъсаха Монтела и отбора
- 18:48 Огнен ад в луксозен хотел в Доминикана, италианка загина, хиляди са евакуирани (видео)
- 18:37 18-годишен заби колата си в бетонна ограда и уби връстник
- 18:26 ФИФА опитва да умъртви футбола по особено болезнен начин
- 18:14 Той беше гадже на Саманта в "Сексът и градът". Защо напусна Холивуд и какво го върна днес?
- 18:01 Мазутни топчета заляха плажовете на морето
- 17:50 Шофьор помете трима работници на АПИ, почистващи Околовръстния път на Ботевград