Смърт на пътя в Турция: Автобус падна в дере, катастрофата уби поне 5 души и рани други 38

ЕС и Свят 14.02.2025 09:56 Снимка: ДНЕС+

Смърт на пътя в Турция: Автобус падна в дере, катастрофата уби поне 5 души и рани други 38

Пътнически автобус се преобърна в дълбоко дере край град Бингьол в Турция, след като най-вероятно шофьорът е загубил контрол над волана поради обилния снеговалеж и заледения път в лошото време. При катастрофата са загинали поне 5 души, а 38 са били ранени, съобщават турските медии. 

Инцидентът е станал на изхода на село Доганджа в квартал Генч на магистралата Бингьол-Диарбекир. Според получената информация автобусът се е преобърнал в огромна канавка, след като водачът е загубил контрол над управлението.

Пострадалите са откарани в болници с линейки и им е оказана медицинска помощ. Единият от тези с най-сериозни травми, който е бил откаран в лечебно заведение, не могъл да бъде спасен, въпреки всички интервенции на лекарите и е загубил живота си там. Тече разследване на инцидента, пише Труд.

CHF CHF 1 2.04179
GBP GBP 1 2.33454
RON RON 10 3.92934
TRY TRY 100 4.93325
USD USD 1 1.80594