Служителите в лондонското метро заплашват със серия от стачки
ЕС и Свят 24.08.2007 21:15
Служителите в лондонското метро гласуваха за провеждането на три стачки в началото на септември в знак на протест срещу евентуалното уволнение на част от тях. Членовете на профсъюза на работниците от железопътния, морския и други видове транспорт смятат да проведат две 72-часови стачки, които ще започнат съответно на 3 и 10 септември.
Третата стачка е планирана да започне на 4 септември. Тя ще е 48-часова и в нея ще вземат участие членовете на британската Асоциация на щатните транспортни служители. Причина за стачките стана евентуалното уволнение на служители от компанията „Metronet“, която осигурява обслужването на линиите и композициите в метрото. През юли тази година компанията бе обявена във фалит и бе назначено външно управление. Според представителите на профсъюзите в резултат на стачката лондонското метро ще пострада сериозно заради недостиг на служители за нужните проверки за безопасност на движението.
„Това е типичното дразнещо поведение на ръководството на профсъюзите, което ще направи и без това лошата ситуация в метрото още по-лоша“, заяви председателят на транспортната комисия към лондонския общински съвет Роджър Евънс. По думите му „профсъюзите не се грижат за хората, които ползват обществения транспорт“. В момента компанията „Транспорт за Лондон“, под чието управление е метрото, води интензивни преговори с профсъюзите за разрешаван на кризата и отмяна на планираните протестни акции. /РИА „Новости“-БГНЕС
Третата стачка е планирана да започне на 4 септември. Тя ще е 48-часова и в нея ще вземат участие членовете на британската Асоциация на щатните транспортни служители. Причина за стачките стана евентуалното уволнение на служители от компанията „Metronet“, която осигурява обслужването на линиите и композициите в метрото. През юли тази година компанията бе обявена във фалит и бе назначено външно управление. Според представителите на профсъюзите в резултат на стачката лондонското метро ще пострада сериозно заради недостиг на служители за нужните проверки за безопасност на движението.
„Това е типичното дразнещо поведение на ръководството на профсъюзите, което ще направи и без това лошата ситуация в метрото още по-лоша“, заяви председателят на транспортната комисия към лондонския общински съвет Роджър Евънс. По думите му „профсъюзите не се грижат за хората, които ползват обществения транспорт“. В момента компанията „Транспорт за Лондон“, под чието управление е метрото, води интензивни преговори с профсъюзите за разрешаван на кризата и отмяна на планираните протестни акции. /РИА „Новости“-БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан
- 19:24 33% от местата в ръководствата на публичните компании ще бъдат за по-слабо представения пол
- 19:21 Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула
- 19:17 Русия разполага с най-мощната противоракетна система в света - A-235 защитава Москва
- 19:09 В САЩ произведоха възпоменателни монети с надпис „Свобода“ и „Вярваме в Бог"
- 19:02 Откриха гробници, които може да са предшественици на пирамидите в Египет
- 18:55 Грушко: НАТО реално се готви за война с Русия до 2030 г.
- 18:47 НАСА вижда огромен потенциал за добив на ресурси от най-голямата луна на Сатурн